מעלה גאה להציג:

השיטה המקצועית

והמדויקת
לפתרון
בעיות מיקוד ראייה

מיקוד ראייה – מה זה בכלל?

מיקוד ראיה הוא שם כוללני הניתן לתפקודים השונים של כל חלקי מערכת הראיה של האדם: מערכת ההתכנסות, מיקוד, מעקב, עין עצלה, פזילה והמערכת השרירית של העין על כל מורכבותה.

הסימפטומים העלולים להצביע על בעיה במיקוד ראייה

מגוון שלם של תסמינים יכולים להצביע על בעיה במיקוד ראייה, כמו לדוגמא כאשר רואים מטושטש או חווים כאבי ראש תכופים, כשמרגישים תחושת בעירה בעיניים לאחר קריאה. יש שיחוו את הקושי במיקוד כאשר 'יראו' צבעים שונים תוך כדי קריאה מטקסט בעל צבע אחיד, או שמערכת הראייה שלהם תשדר הפרעה ויזואלית 'רצה' מול שדה הראיה.
ככלל, ילדים לא יידעו בהכרח להגדיר את הקושי אותו הינם חווים. אצל ילדים רבים הקושי בא לידי ביטוי בבעיות לימודיות שונות או קושי בריכוז.
שמונים אחוז מהלמידה מתבצעת דרך הראייה – וזוהי אחת הסיבות למה כל כך חשוב להיות מודעים לתחום מיקוד הראייה ולהשפעתו על הלמידה התקינה.

מה הקשר בין בעיה במיקוד ראייה לקושי בקריאה?

תפקודי העיניים משמעותיים לרצף ושטף הקריאה, הבנת הנקרא וכתוצאה מכך גם כתיבה. לכן, כאשר נתקלים בקושי בקריאה מומלץ לבדוק בין השאר את תפקודי העיניים ומיקוד הראייה. פתרון של בעיית מיקוד תקל על הילד לקרוא ברצף ובשטף כמו יתר חבריו.
חשוב להדגיש: לא כל בעיית קריאה מקורה בבעיה במיקוד-ראייה. ישנם הנתקלים בקושי בחציית קו אמצע, שליפה וגורמים נוספים. לקריאה נוספת לחצו כאן

טיפול בבעיות מיקוד
בעזרת משקפיים

מקצוענות פורצת דרך בטיפול בבעיות מיקוד ראיה

האופטומטריסט המומחה מר נורמן ארונוביץ – עלה לארץ מדרום אפריקה בשנת 2011 וסייע ב-30 שנה האחרונות לאלפי מטופלים להתגבר על בעיות בתפקודי עיניים ובמיקוד ראיה.

מר ארונוביץ השתלם בלימודי אופטומטריה בארץ מוצאו ובלונדון, ופיתח יחד עם גדולי הרופאים בתחום שיטה חדשנית, מקצועית ופורצת דרך לטיפול בתפקודי עיניים לקויים. שיטה זו חוללה שינוי מן הקצה אל הקצה והוכחה עם השנים כהצלחה גדולה אצל אלפי לקוחות מרוצים.

בניגוד לטיפול הרווח במיקוד ראיה, המתבצע באמצעות תרגילי עיניים אינטנסיביים התלויים בשיתוף הפעולה של הילד, מר נורמן פיתח בארץ שיטת טיפול ייחודית, החוסכת את הצורך בתרגילי עיניים מפרכים ומשלבת מקצוענות, דיוק ללא פשרות ואמינות. בעזרת מכשור עדין ומקצועי יותאמו לילד עדשות משקפיים ייחודיות, הממקדות את הראייה ומאמנות את העין, באופן דומה לתרגילים, לפעול ביתר יעילות על מנת לקרוא או לראות בצורה תקינה. העדשות מורכבות על משקפי המטופל לפי ההוראות. הטיפול משיג תוצאות בדרך כלל בתוך תקופה של שנה עד שנתיים, כאשר אחת לתקופה יש לחזור לביקורת בכדי לדייק את העדשות ולקדם את הטיפול

כל הסיבות
למה דווקא
מעלה

כל הסיבות למה דווקא מעלה

טיפול ע"י מומחה עולמי

רק אצלינו תוכלו לקבוע תור לאופטומטריסט המומחה מר נורמן אהרונוביץ' שיקדם את בעיית מיקוד הראיה של ילדכם, ללא צורך בשיתוף פעולה בתרגילים מאמצים.

חנות אופטיקה במקום

מגוון רחב של אלפי מסגרות מחכים לכם ב'מעלה' בכדי להתאים עבורכם את המסגרת הטובה ביותר עבור העדשות. צוות מקצועי יעמוד לרשותכם בבחירת המשקפיים עד לתוצר הנבחר, לאחריו ישלחו העדשות ליצור במעבדה מקצועית.

שירות ואמינות

האופטומטריסט המומחה מר נורמן ארונוביץ יבדוק את המשקפיים שיוצרו שאכן תואמות את המרשם באופן מדויק בטרם העברתם אליכם. פעמים העדשות ישלחו ליצור מחדש עד לתוצאה הרצויה.

מכשור יחודי לבדיקה מקיפה

במעלה מכשור מקצועי וייחודי בעזרתו בודק האופטומטריסט המומחה מר נורמן באופן מקיף מגוון רחב ביותר של תפקודי ראייה, לצורך מתן מענה מקצועי מדויק.

טיפול בשפה שלך

כמו בכל המחלקות במרכז, גם במחלקת מיקוד ראייה מעלה מעניקה את השירות המיטבי בשפה שלכם: עברית, אידיש או אנגלית.

שאלות ששאלת את עצמך
על טיפול במיקוד ראיה

איך מאבחנים בעיית מיקוד ראייה?

הבדיקה מתבצעת על ידי מכשור וכלים נוספים מותאמים לבדיקת מיקוד ראייה.
בנוסף, ב'מעלה' מתפתחים בכל עת אמצעי הבדיקה, כך לדוגמא ישנם שיטות מתקדמות יותר כמו משקפיים המורכבות על עיני המטופל המשדרות למחשב הרופא בעת הבדיקה ומדווחות לו על משתנים המתרחשים בעיניים בעת הקריאה. מדובר על מכשיר נדיר וייחודי מסוגו בארץ ועוד.

ילד הסובל מטשטוש בראייה, רואה 'כפול', מתלונן על כאבי ראש, מאמץ, תחושת בעירה בעיניים או עייפות לאחר קריאה, עלול לסבול מבעיית במיקוד ראייה.
ילדים לא בהכרח יידעו להגדיר את הקושי שאותו הם חווים ואצל רבים מהם יתבטא הדבר בבעיות לימודיות שונות, קושי בקריאה או בריכוז.

הטיפול בעיניים הינו תהליך המשתנה מאדם לאדם. התהליך יחל בבדיקת מיקוד והתאמת משקפיים בעת הצורך, המשך במעקבים מדי חצי שנה – שנה עד לתוצאות משביעות רצון.
לרב, משך התהליך כשנתיים ויותאם אינדיבידואלית לכל אחד באופן אישי ומדויק לפי הצורך.

סיפורי הצלחה

“כולם חשבו
שהוא היפראקטיבי”

כולם חשבו שהוא היפראקטיבי כולל אנחנו, ההורים שלו. הוא לא הצליח להתרכז בכלום. היה קופצני. הלכנו לאבחונים רבים, ניסינו מגוון טיפולים, מה לא עושים בשביל הילד?! מאומה לא הצליח להרגיע ולהחזיר לתפקוד בריא. בחסדי שמים הגענו ל'מעלה', שם גילינו שהקושי והמצוקה טמונות בעיניים. האופטומטריסט המומחה מר נורמן הכין בעבורו משקפיים מיוחדות שבאופן הדרגתי טיפלו בבעיה, עד הפתרון המלא!

“אסתי מצליחה לקרוא!”

אסתי התקשה ללמוד לקרוא. הסתובבנו בין מומחים שונים בתחום הקריאה, אך ללא הועיל, הקושי נשאר. אין צורך לתאר את ההשלכות הנפשיות והחברתיות הנגרמות לילדה בת 10 שאינה מצליחה לקרוא. במעלה גילינו כי שורש הבעיה טמון במיקוד ראיה לקוי – ומכאן הכל כבר היסטוריה... תודה לכם. תודה!

“פתרון מושלם,
ללא תרגילים קשים”

הבעיה הייתה ידועה לנו. ידענו שמשה בננו סובל מבעיית מיקוד ראייה, אבל כמה שניסינו להתמיד ולעודד אותו לעשות את התרגילים, נחלנו כישלון. הילד לא היה מסוגל להתמיד בביצוע המשימה. כששמענו שבמעלה יש פתרון למיקוד ראיה ללא תרגילים ידענו שאנחנו הולכים על זה. היום, בחלוף שנה, אנחנו אחרי ב"ה! משפשפים עיניים, לא מאמינים, אבל זאת המציאות!

רוצים לקבוע תור?