תרפיה במוזיקה

תוכן ענינים |

מה זה תרפיה במוזיקה?

טיפול במוזיקה מבוסס על ההנחה כי הערוץ המילולי אינו הערוץ האידיאלי עבור כל המטופלים, במיוחד אצל ילדים. חלק מהמטופלים מתקשים להביע את רגשותיהם באופן מילולי ולתת קול לנושאים המטרידים אותם, עובדה שתקשה על הצפת הקשיים ומודעות אליהם ובוודאי על עיבוד הרגש ושיח אודותיו. קושי בהבעת רגש במילים יקשה להפיק את המירב מטיפול סטנדרטי.

טיפול במוזיקה מבקש ליצור מסגרת בה המטופל יכול לבטא דרך המוזיקה את הרגשות והתכנים. זאת, כאשר המטפל מלווה אותו ומסייע לו לתת מילים לחוויות אותן הוא מביע דרך המוזיקה ויאפשר ביטוי, פורקן רגשי והבנה טובה יותר של העולם הפנימי. כך, למשל, במסגרת טיפול במוזיקה המטפל עשוי לזהות כי באמצעות תיפוף סוער המטופל מביע רגשות של כעס ולסייע לו לשייך רגשות אלו לחוויות המעסיקות אותו.

היתרונות של תרפיה במוזיקה

עולם השירה והנגינה מעניק ביטוי עשיר לנפש וטיפול במוזיקה אינו מתאים רק למי שמתקשה לבטא חוויות במילים. בחלק מהמקרים המטופל שולט היטב בערוץ המילולי אך חש כי ביטוי מוסיקלי יאפשר לו לבטא רגשות עמוקים באופן חי יותר. הטיפול במוזיקה מתאים לכל אחד גם לאנשים בלי רקע מוזיקלי.

למה דווקא במעלה?

'מעלה' מציעה טיפול במוזיקה בחדר המאובזר במגוון כלים עשיר אשר ירחיבו את יכולות הביטוי והטיפול של התהליך, בעזרת מטפלות מקצועיות, מנוסות ודוברות אידיש והדרכה מקצועית צמודה.

שתפו>

כל הטיפולים שלנו>

רוצה לשמוע
פרטים על תרפיה במוזיקה

דילוג לתוכן