פיזיותרפיה

עמוד זה נכתב ע"י נעמה אבידן
פיזיותרפיסטית במכון 'מעלה'

בעלת תואר ראשון בפיזיותרפיה התפתחותית ותואר שני בהדרכה ויעוץ לגיל הרך - תכנית שוורץ. מטפלת ביחידות ההתפתחותיות בתוכניות איתור במעונות ובמשפחתונים ובטיפות חלב, מעבירה קורסים בהתפתחות המוטורית והרגשית בגיל הרך למנהלות מעונות, מטפלות במעונות ולרכזות משפחתונים בעיר ומנחת סדנאות הורים וילדים מגילאי לידה עד 3 בנושאים התפתחותיים.

תוכן ענינים |

הגדרה

פִיזְיוֹתֵרַפְּיָה הינה מקצוע בריאות, העוסק באבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה. התחום עוסק בשיפור יכולות תפקודיות וטיפול בבעיות עצבשרירשלד.

התערבות מוקדמת בעת קושי התפתחותי תסייע רבות לצמצום הפער בין הילד לבני גילו ולמזעור נזקים עתידיים.

מתי צריך לפנות לטיפול בפיזיותרפיה?

טיפול באמצעות 'פיזיותרפיה' מעניק עזרה רבה במגוון תחומי קושי:

ילדים בעלי עיכוב התפתחותי או ילדים הסובלים מא-סימטריה גופנית, כמו ראש מסובב או הטיה לצד מסוים, טונוס גבוה או נמוך, ייעזרו בפיזיותרפיה באמצעות תרגילים ופעילויות לשפר את כוחם, לרכוש קואורדינציה ואיזון ולהשיג אבני דרך התפתחותיים.

לאחר פציעה, תסייע הפיזיותרפיה להפחתת הכאב, לשיפור התנועה, ולחזרה לפעילות יומיומית – זאת באמצעות תרגילים המסייעים לרכוש מחדש חיוניות וטווח תנועה, לצד הענקת מידע לילד ולהוריו כיצד להימנע מפציעות עתידיות.

המענה הניתן בטיפול בפיזיותרפיה

טיפול מיטבי מתחיל בתיאום ציפיות וקביעת מטרות. הפיזיותרפיסטית תשב עם ההורים והילד ותברר מהן ההצלחות אותן הילד חפץ לחוות ומהם היעדים אותם הטיפול מבקש להשיג, כמו לדוגמא: טיפוס, קפיצה, ירידת מדרגות ללא אחיזה, תפקוד עצמאי או תואם גיל.

במהלך הטיפול תינתן לילד הדרכה כיצד לבצע בהצלחה ובאופן עצמאי מיומנויות מוטוריות גסות ומיומנויות בתפקודי ניידות. כאשר ילד מתחיל לפתח כישורים אלה בהצלחה, עצמאותו מתפתחת ותחושת ההערכה העצמית שלו גדלה בהתאם.

המטרות שנקבעו עשויות להתעדכן במהלך סדרת הטיפולים, בהתאם לנדרש ולקצב ההתקדמות. תשומת לב מיוחדת ניתנת על מנת להנעים לילד את הטיפול ולהפוך אותו לחוויה, בשילוב משחק או עזרים מתאימים. עם זאת, טיפול שבועי אינו מספק בכדי לשנות או להטמיע הרגלים והשאיפה היא להתאים את התרגול לשילוב בשגרה. לכן, נוכחות ההורה בטיפול הינה חובה, ומסייעת בהעברת הדגשים מהטיפול לחיי היומיום. בסיום כל מפגש יקבל הילד תרגילים לתרגול יומי לשיפור יכולותיו.

סיום תהליך טיפול בפיזיותרפיה

טיפול בפיזיותרפיה יסתיים כאשר מטרות הטיפול המוגדרות הושלמו, או כאשר תסתיים הזכאות בקופת החולים בה מבוטח הילד. במקרה כזה, הילד יצא להפסקה או יופנה להמשך טיפול בתחומים אחרים תומכים, כמו: ריפוי בעיסוק או ספורט טיפולי

ייחודיות הטיפול במעלה

ב'מעלה' תקבלו טיפולי פיזיותרפיה מקצועיים על ידי פיזיותרפיסטית מומחית וותיקה באווירה חרדית, תוך יחס אישי ושירותי משרד בשפות עברית, אנגלית ואידיש.

שיתופי פעולה רצופים נעשים בין אנשי הצוות בתחומי התפתחות הילד השונים ב'מעלה' על מנת להעניק לילדכם מעטפת טיפולית מלאה וכוללת.

חדרי טיפול מרווחים ומצוידים באבזור מקצועי, במיקום נגיש ומזמין המותאם לקהל המבקרים.

שתפו>

כל הטיפולים שלנו>

רוצה לשמוע
פרטים על פיזיותרפיה

דילוג לתוכן