החלום

העתיד

"כל התממשות חלום מרגשת. אבל כשמדובר בחלום אישי, הסיפוק כפול ומכופל".

יונה קלפהולץ | מייסד ומנכ"ל

כל הסיבות למה הוקמה מעלה

15% מעוכבי התפתחות

15% מן הילדים הלומדים במוסדות הלימוד הרגילים מתמודדים עם עיכובי התפתחות שונים

15% מעוכבי התפתחות

15% מן הילדים הלומדים במוסדות הלימוד הרגילים מתמודדים עם עיכובי התפתחות שונים

15% מעוכבי התפתחות

15% מן הילדים הלומדים במוסדות הלימוד הרגילים מתמודדים עם עיכובי התפתחות שונים

מעלה פועלת בקרב קהילות המתמודדות עם חוסר מודעות לחשיבות שליחת הילד המתמודד לקבלת טיפולים מקצועיים, להגדלת המודעות בקרב ההורים והמורים ולמנוע מצב שילד לא יקבל טיפול רק בשל השתייכותו הקהילתית או השפה בה הינו דובר

איך הכול התחיל?

אנשים מציצים פנימה, למרכז המרווח והמפואר, המצוי במרכז שכונת מאה שערים הירושלמית – ואינם מצליחים לעצור את קריאת ההתפעלות: 'וואו!'.
הם סוקרים את הפעילות הענפה, את חדרי הטיפול המפוארים והמרווחים, המארחים בכל יום עשרות ילדים ומעניקים להם טיפולים התפתחותיים במגוון שפות: אידיש, אנגלית, עברית – ואיכשהו, כולם תמיד שואלים את אותה השאלה: 'איך כל זה התחיל?'.

האתגר ששתל את זרעי החלום

הרב יונה קלפהולץ, מנהל ומייסד מכון 'מעלה' להתפתחות הילד וגני תקשורת 'מאירים' לילדי החינוך המיוחד – מחייך: החלום הנפלא הזה שמתגשם לנגד עיניי התחיל באתגר אישי, אחד מילדיי התמודד עם קשיים התפתחותיים, הסתובבנו אתו במרכזים שונים להתפתחות הילד, אבל פערי השפה היוו חסם שכמעט לא היה אפשר לחצותו. שפת האם של בני הינה שפת האידיש, ואילו המטפלות לא הכירו את השפה והתקשו לנהל עמו שיחה תקינה.
לאחר תקופה מצאתי מטפלת דוברת אידיש וקצב השינוי היה דרסטי. בתוך תקופה קצרה הילד השלים פערים, התקדם והגיע להישגים לימודים וחברתיים מתקדמים יחסים לבני גילו. הבנתי אז כי המצוקה עמה התמודדתי אינה רק שלי. אוכלוסייה שלמה, המונה אלפי ילדים דוברי אידיש, אינה מקבלת מענה מקצועי במרכזי התפתחות הילד הקיימים, והחלטתי להקים מרכז התפתחות הילד שיעניק את מיטב הטיפולים המקצועיים ביותר, במגוון שפות".

עולם של מקצוענות בלתי מתפשרת!

כמה מרגש לקצור פירות. מיום הקמתו ועד היום, זוכה 'מעלה' להימצא בתנופת התרחבות ופיתוח חסרת תקדים. מתברר כי הצורך בהענקת שירותי התפתחות הילד, כמו גם טיפולים רגשיים, טיפול בקריאה ובעיות מיקוד ראייה במגוון שפות – זוכה לביקוש עצום.
מידיי שנה מעניק המרכז אלפי טיפולים מקצועיים עבור למעלה מ-2,000 ילדים וילדות, נערים ונערות. הצוות המקצועי המגובש, בעל ניסיון רב וותק של שנים רבות, ממוקד במטרה להעניק לכל קושי את הטיפול המקצועי היעיל והמדויק ולקדם כל ילד וילדה למיקסום יכולותיו הפוטנציאליים.
רמתו המקצועית של המרכז לצד סגנונו הייחודי והעובדה כי הצוות המקצועי חי את צרכי הקהילה ודובר בשפת האם של המטופלים, הפכו אותו לאבן שואבת עבור הורים רבים המבקשים להעניק לילדם קידום התפתחותי מקצועי מן השורה הראשונה, מתוך בטחון ורוגע, בלי להתפשר על ערכים ועקרונות.

400 מ”ר

מרכז התפתחותי מפואר ומעוצב

תקפצו לבקר, לא תתחרטו. תראו איך הכול מושקע, מפואר ומזמין. השקענו בכל פרט במרכז, במסדרונות, במבואת הקבלה ובחדרי הטיפולים שלנו – על מנת שכל ילד שייכנס אלינו ירגיש בבית.

100

אנשי צוות מקצועי ומסור

שווה לכם להכיר את הצוות המקצועי. בחרנו אותם בקפידה, אחד אחד, על פי פרמטרים של מקצועיות, אנושיות ולבביות. כל אחד מאנשי הצוות שלנו דובר מגוון שפות ומהווה סמל של מקצועיות בתחומו.

3,500


טיפולים מדי חודש

זה נשמע בלתי נתפס, אבל זאת המציאות. מעלה מצליחה לשפר את עתידם של אלפי ילדים שלא היו זוכים לקבל את טיפולי התפתחות הילד שמגיעים להם ביושר, בשל מגבלות השפה.

9,000

כבשו את הפסגה

הכי כיף זה הפידבק. הברק הזה בעיניים של ההורים במפגש האחרון, שאומר את הכל. לשמוע איך הילד מגיע להישגים מרשימים בחברה, בלימודים ובבית.

לא מפסיקים לחלום!

מעלה תמיד נשארת צעירה. העתיד לפנינו. אנחנו במעלה לא מפסיקים לחלום ולטוות תוכניות לעתיד. בתחושה שלנו – רק התחלנו. כי בינינו, כשחושבים על זה, יש עוד כל כך הרבה ילדים שצריכים את העזרה שלנו, ואנחנו מחויבים לעשות הכול בשביל ששום ילד לא יישאר מאחור.

הפריפריה קוראת לנו!

פתיחת סניפים חדשים
בערי הפריפריה הארצית והחברתית

כיום בפריפריה אין מענה לטיפולי התפתחות הילד עבור ילדים שאינם דוברים עברית. כחלק בלתי נפרד מהחזון של מעלה, אנחנו שואפים להתרחב ולהגיע לכל ילד בעיר או בכפר, במרכז או בפריפריה. מאות ילדים ממתינים לנו. אנחנו לא יכולים לומר להם לא.

מושיטים להם יד

הקמת קרן עזרה לילדים מעוטי יכולת

מעלה אף פעם אינה גובה מלקוחותיה את המחיר המלא של הטיפול. כל הטיפולים במרכז מסובסדים באמצעות תורמים ובסיוע קופות החולים. אבל למרבה הצער, יש משפחות שאינן יכולות לאפשר לעצמן גם את דמי ההשתתפות העצמית. במיוחד בשבילן הקמנו קרן ייחודית המעניקה סבסוד לטיפולי עזר וסיוע בשלל תחומי התפתחות הילד, לילדים המגיעים ממשפחות מצוקה. הזכות הזאת אינה ניתנת לתיאור. עזרה מקצועית המוגשת לילד בגיל מוקדם, מונעת התדרדרות בשנים המאוחרות יותר ומצילה דורות. מיזם זה פועל כבר בשטח, בהתאם לתקציב המצוי בקרן הסבסוד הייעודית.

להרחיב את מעגלי העזרה

מערך איתור ילדים ואבחון בתוך מוסדות החינוך

כארגון המעורה בקהילה, יש לנו את היכולת להגיע לאוכלוסיות שאינן מספיק מודעות לחיוניות הענקת טיפולי התפתחות הילד, באמצעות הקמת מערך איתור ואבחון ילדים מתקשים שיפעל מתוך מוסדות החינוך. מיזם זה מצוי לאחר שלב הפיילוט ואוחז בשלבי ביצוע ראשוניים.